Zaznacz stronę

Każdy mężczyzna powinien o siebie dbać nie tylko w kwestii wyglądu, jednak również zdrowia. W dzisiejszych czasach większość z nas stara się żyć zdrowiej, mamy też większą świadomość tego, co n nam szkodzi i jakich produktów warto unikać. Jak zadbać o siebie?

Najczęstsze choroby, na które narażeni są mężczyźni

Mężczyźni najczęściej chorują na choroby serca, cukrzycę, nowotwory prostaty, choroby płuc. Aby móc uniknąć takich dolegliwości, warto regularnie się badać, co nie jest najmocniejszą stroną Panów. Kobiety częściej chodzą na regularne badania profilaktyczne, mężczyźni częściej bagatelizują dolegliwości i problemy, przez co niestety niejednokrotnie jest za późno.

Co jest ważne w utrzymaniu zdrowia?

Dieta to podstawa, szczególnie jak chcemy zachować szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie. Wybierajmy produkty pełnowartościowe, które nie są przetworzone. Wystrzegajmy się jedzenia zawierającego konserwanty i związki chemiczne, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Jedzenie dużej ilości warzyw i owoców na pewno uchroni nas przed chorobami w przyszłości.

Kolejna ważna sprawa to uprawianie sportu. Decydując się na regularne treningi można poprawić swoje zdrowie i wyrzeźbić sylwetkę. Po trzeba ważna jest profilaktyka. Samobadanie jąder może pomóc we wczesnym wykryciu nowotworu. Jak to robić? Najlepiej wykonać je podczas kąpieli albo prysznica. Należy zbadać każde jądro osobno obiema rękami. Jądro należy trzymać między kciukami a palcami środkowymi i toczyć je między palcami w poszukiwaniu guzków, zgrubień, grudek. Zdrowe jądra powinny być gładkie i twarde w dotyku. Gdy zauważalne będą jakiekolwiek niepokojące zmiany, wówczas należy udać się jak najszybciej do lekarza.