Zaznacz stronę

Przedwczesny wytrysk to niesamowicie krępująca przypadłość, która niektórym mężczyznom spędza sen z powiek. Jak sobie radzić w przypadku takich kłopotów? Czemu mężczyzna nie może odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego?

Przyczyny i sposoby leczenia

Przedwczesny wytrysk to dysfunkcja seksualna, która ma miejsce wtedy, gdy ejakulacja następuje dużo wcześniej, niż mężczyzna sobie tego życzy, przez to nie jest w stanie zaspokoić partnerki seksualnej. Taki seks nie jest satysfakcjonujący zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Jakie są tego przyczyny? Zazwyczaj leżą one w psychice mężczyzny, przedwczesny wytrysk może mieć miejsce w przypadku traumatycznych doświadczeń z przeszłości, powodem może być także strach przez ciążą, złe relację z partnerką, rzadkie współżycie seksualne, nałogi, zbyt zadaniowe podejście do seksu i traktowanie go zbyt ambicjonalnie. Takie problemy mogą wiązać się także z chorobami towarzyszącymi typu niedoczynność tarczycy, cukrzyca, schorzenia neurologiczne itp.

Rozpoznanie źródła problemu

Kluczowe jest to, aby rozpoznać źródło problemu. Jeżeli przyczyny leżą w psychice, wówczas stosuje się farmakologię, można udać się także na psychoterapię, która zazwyczaj przynosi bardzo dobre efekty. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem będzie udanie się na taką wizytę z partnerką. Skuteczne mogą okazać się także odpowiednie ćwiczenia opóźniające ejakulację, które są dobierane indywidualnie dla obojga partnerów.