Zaznacz stronę

Seks to naturalna potrzeba zarówno u kobiet jak i mężczyzn. O tym, jak często mamy ochotę na zbliżenia z partnerem dedykuje poziom libido, które jest określane nierzadko jako popęd seksualny. Chociaż jest to kwestia indywidualna u każdego mężczyzny, prawda jest taka, że jego drastyczny spadek powinien niepokoić. Jak ponieść męskie libido?

Jakie czynniki wpływają na obniżenie libido u mężczyzny?


Libido to bardzo indywidualna kwestia dla każdego człowieka. Trudno jednoznacznie stwierdzić, gdzie jest granica. U niektórych popęd seksualny jest mniejszy, inni mają dużo większe potrzeby. Zbyt niskie libido to kwestia zmian zachodzących zarówno w organizmie, jak i psychice. Czynniki decydujące o zmniejszonym lub zwiększonym libido są różne. Mężczyźni, którzy mają w organizmie mniej testosteronu zazwyczaj borykają się z przewlekłym zmęczeniem. Mniejszą ochotę na seks mogą mieć mężczyźni, którzy źle się odżywiają, chorują na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze czy zaburzenia endokrynologiczne. Negatywnie na libido wpływ także depresja, zaburzenia nerwicowe itp.

Jak zwiększyć libido?


Jednym z rozwiązania są środki farmakologiczne, które można bez większych problemów kupić w aptece zarówno na receptę, jak i bez recepty. Można wspomagać się także suplementami diety bogatymi w takie kompozycje jak korzeń macy, buzdyganek naziemny, żeń-szeń, witaminy. Warto zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze, a także regularnie uprawiać sport i dużo wypoczywać. Dobrze sprawdzają się zioła, które mają delikatne, ale skuteczne działanie. Niektóre produkty spożywcze mogą działać jak afrodyzjaki np. bazylia, szafran, imbir, cynamon.