Zaznacz stronę

Zaburzenia potencji wcale nie są taką rzadką przypadłością, jak mogłoby się wydawać. Po prostu mężczyźni bardzo niechętnie przyznają się do takich problemów. Przeważnie brak erekcji czy niemożność jej utrzymania to problemy przejściowe, które są spowodowane przemęczeniem, stresem, brakiem odpowiedniej ilości snu.

Problemy z erekcją dotykają nie tylko starszym mężczyzn, bo dotyczą również młodych Panów, którzy z jakichś przyczyny nie potrafią zaspokoić swojej partnerki. Często problemy z potencją mogą okazać się czymś znacznie poważniejszym, niż zmęczeniem. Najczęstszymi przyczynami problemów z potencją są choroby takie jak cukrzyca, choroby nerek, gruczołu krokowego, a także choroby układu krążenia oraz tarczycy. Na zaburzenia potencji wpływ na także otyłość. Niesie ona ze sobą duże ryzyko zachorowania na cukrzycę, a także zaburzenia hormonalne czy nadciśnienie tętnicze. Bardzo negatywnie wpływają też różnego rodzaju używki takie jak alkohol czy papierosy. Co więcej, niektóre leki mogą obniżać libido i wpływać na potencję. W przypadku zażywania leków przeciwpsychotycznych, przeciwdepresyjnych, rozrzedzających naczynia krwionośnie. Problemy z potencją mogą być spowodowane także przebytymi urazami prącia, zabiegami chirurgicznymi, złamaniami kości miednicy.

Oczywiście oprócz czynników somatycznych, na zaburzenia erekcji wpływ mają także czynniki psychogenne. Stres, zmęczenie, złe relacje z partnerką, przebyte traumy w przeszłości, lęk przez ciążą, przed niemożnością zaspokojenia partnerki – to ma wpływ na zaburzenia potencji.